Svjedok Tužilaštva BiH prisjetio se kako je u julu 1995. godine u Bratuncu vidio prolazak autobusa sa Bošnjacima iz Srebrenice i puno ljudi u školi.
Na suđenju za genocid u Srebrenici, svjedok Tužilaštva BiH je odgovarajući na unaksno pitanje Odbrane potvrdio je da je na suđenju u Haškom tribunalu kazao da je Goran Sarić bio na čelu Specijalne policije.
Na nastavku suđenja za zločin počinjen u selima Zalazje, Kunjerac i Lolići (općine Srebrenica i Bratunac), svjedokinja Tužilaštva Bosne i Hercegovine kazala je da je čula da joj je muž ubijen dok je bio u rovu zajedno sa još četiri osobe.
Na prijedlog Odbrana, kako bi se očuvao javni red i mir, Sud BiH je isključio javnost sa suđenja Milanu Mandiću i ostalima za izazivanje nacionalne mržnje.
Čitanjem optužnice i iznošenjem uvodne riječi Tužilaštva BiH počelo je suđenje Izetu Arifoviću, Suadu Smajloviću i Amiru Salihoviću, optuženima za zločine počinjene protiv civilnog stanovništva na području Srebrenice i Bratunca.
Haški tužioci su zatražili od Sudskog vijeća da odbaci zahtjev Odbrane Ratka Mladića u kojem je zatražena potvrda da niko od pravnika koji su radili na presudi Radovanu Karadžiću ne radi ili neće raditi na presudi Mladiću zbog moguće pristrasnosti.
Sud u Haagu odbio je zahtjev bivšeg predsjednika Republike Srpske (RS) Radovana Karadžića da bude pušten na privremenu slobodu kako bi prisustvovao četrdesetodnevnom pomenu njegovom mlađem bratu.
Svjedok Tužilaštva BiH je ispričao kako je 12. jula 1995. godine dobio zadatak da ode u Srebrenicu i uspostavi Stanicu javne bezbjednosti u tom gradu.
Institut za nestale osobe BiH intenzivirao je proces traženja, ekshumacija i identifikacija žrtava s područja Srebrenice, Zvornika i Hercegovine.
Apelaciono vijeće Suda BiH potvrdilo je presudu kojom je Aleksandar Cvetković, nekadašnji pripadnik Desetog diverzantskog odreda Vojske Republike Srpske (VRS), oslobođen optužbi za genocid u Srebrenici počinjen 1995. godine.