U nastavku suđenja jedanaestorici bivših policajaca optuženih za zločin protiv čovječnosti, svjedok Tužilaštva BiH je rekao da se u Janji masovno iseljavanje stanovništva desilo 1994. godine i da mu je poznato da su civili privođeni u policijsku stanicu.
Apelaciono vijeće Suda BiH smanjilo je kaznu Gligoru Begoviću sa 13 na deset godina zatvora za zločine počinjene 1992. nad civilima u zatočeničkom centru Batković kod Bijeljine.
Prvi svjedok Tužilaštva BiH ispričao kako je pretučen u štabu “Arkanovaca“ u aprilu 1992. godine u Bijeljini.
Čitanjem optužnice i uvodnim riječima počelo je suđenje jedanaestorici bivših policajaca optuženih za zločine protiv čovječnosti počinjene na području Janje (općina Bijeljina) u periodu od aprila 1992. do septembra 1994. godine.
Početak suđenja jedanaestorici optuženih za zločine protiv čovječnosti počinjene na području Janje (općina Bijeljina) odgođeno je na prijedlog Odbrana zbog razlika u objedinjenoj optužnici.
Odbrana Gligora Begovića zatražila je da Apelaciono vijeće Suda BiH ukine presudu kojom je osuđen na 13 godina zatvora za ratne zločine počinjene u zatočeničkom centru Batković kod Bijeljine.
Na suđenju pred Okružnim sudom u Bijeljini, svjedok Odbrane govorio je o policijskoj dokumentaciji od 11. septambra 1992. godine, kada su odvedena dva civila iz Bijeljine za čije ubistvo Tužilaštvo tereti Dragana Čobića.
Svjedok Optužbe ispričao je pred Okružnim sudom u Bijeljini kako su zarobljenike logora u Batkoviću (opština Bijeljina) udarali i maltretirali pripadnici Vojske Republike Srpske (VRS).
Na suđenju Draganu Čobiću za zločin počinjen u Bijeljini, ponovo je saslušan svjedok Zoran Novaković, koji je govorio o policijskoj dokumentaciji iz ratnog perioda.
Milomir Vasić je pred Okružnim sudom u Bijeljini oslobođen optužbe da je počinio ratni zločin na području Bratunca.
Sud BiH je potvrdio optužnicu protiv sedmorice bivših policajaca zbog zločina protiv čovječnosti počinjenih na području Janje u periodu od aprila 1992. do septembra 1994. godine.
U nastavku suđenja za zločin počinjen na području Bijeljine, vještak sudske medicine konstatovao je da je Faruk Bilalić nastradao od prostrelne rane na glavi.
Pred Okružnim sudom u Bijeljini, nastavak suđenja za zločin počinjen u Batkoviću odgođen je zbog zdravstvenog stanja optuženog Đoke Pajića.
Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv sedmorice nekadašnjih policajaca iz Janje zbog zločina protiv čovječnosti počinjenih u tom gradu od 1992. do 1994. godine.
U nastavku suđenja za zločin počinjen u Bijeljini, nekadašnji komandir stanice milicije u ovom gradu izjavio je da je za hapšenje i nestanak dvojice civila bošnjačke nacionalnosti 1992. saznao nekoliko godina kasnije.