Haški tribunal izreći će konačnu presudu bivšim visokim policijskim zvaničnicima Republike Srpske (RS) Mići Stanišiću i Stojanu Župljaninu, nepravosnažno osuđenim za progon nesrpskog stanovništva.
Tokom istrage u međunarodnoj akciji “Kruna” utvrđeno je da su uhapšeni lična dokumenta bosanskohercegovačkih državljana prodavali i članovima kriminalne grupe Darka Šarića u Sloveniji i Hrvatskoj.
Pripadnici jedinice za borbu protiv terorizma Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) uhapsili su pet lica osumnjičenih za nelegalnu trgovinu oružjem.
Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik povukao je sa sjednice Narodne skupštine Republike Srpske (NSRS) prijedlog zakona koji bi trebao regulisati prava izabranih predstavnika RS-a u periodu od 1991. do 1996. godine.
Narodna skupština Republike Srpske (NSRS) usvojila je prijedlog o održavanju referenduma o radu Suda i Tužilaštva BiH.
Okružni sud u Banjaluci osudio je Nebojšu Lončarevića i Borana Makivića na po šest godina zatvora zbog ubistva jednog civila u ljeto 1992. godine.
U nastavku suđenja Nebojši Lončareviću i Boranu Makiviću pred Okružnim sudom u Banjaluci, svjedokinja Rufija Fatković kazala je da ubijeni Vehbija Mujnović nikom nije dugovao novac.
U nastavku suđenja Nebojši Lončareviću i Boranu Makiviću pred Okružnim sudom u Banjaluci, svjedokinja Zlata Mujnović se prisjetila kako je pronašla tijelo svog brata Vehbije.
Na suđenju Nebojši Lončareviću i Boranu Makiviću pred banjalučkim Okružnim sudom, svjedok Odbrane je rekao da je tokom rata postojala prijava protiv optuženih za krivično djelo, ali da je ona odbačena.
Svjedočeći u Odbranu Ratka Mladića, bivši zvaničnik srpske autonomije u Bosanskoj krajini Nikola Erceg izjavio je da politika srpskog vodstva u Banjaluci 1992. godine nije bila “nasilno protjerivanje, ni progon nesrba”.
Svjedoci Tužilaštva na suđenju Nebojši Lončareviću i Boranu Makiviću, optuženim za ratni zločin počinjen u Banjaluci, prisjetili su se dolaska vojnika u julu 1992. godine, kada je ubijen vlasnik restorana “Borac”.
Okružni sud u Banjaluci osudio je Slobodana Tarandžića i Duška Zeca na po tri godine zatvora zbog ratnog zločina protiv civilnog stanovništva počinjenog na području Banjaluke.
Nebojša Lončarević i Boran Makivić su pred Okružnim sudom u Banjaluci negirali krivicu za zločine počinjene 1992. godine nad civilima u tom gradu.