Nakon obnovljenog suđenja, Kantonalni sud u Bihaću oslobodio je Muhameda Anadolca optužbe za ratni zločin počinjen u Bihaću i Cazinu.
Nakon potpisivanja sporazuma o priznanju krivice, Kantonalni sud u Bihaću osudio je Safeta Kovačevića na godinu dana zatvora za maltretiranje ratnih zarobljenika 1995. godine.
Vrhovni sud Federacije BiH ukinuo je presudu kojom je Safet Kovačević osuđen na 18 mjeseci zatvora, a Muhamed Anadolac oslobođen za zločine počinjene u Bihaću i Cazinu. Oslobađajuća presuda Huseinu Begiću je potvrđena.
Federalno tužilaštvo je zatražilo od Vrhovnog suda Federacije BiH da se Safetu Kovačeviću izrekne veća kazna za zločine počinjene u Bihaću i Cazinu, a da se oslobađajuća presuda za dvojicu optuženih ukine. Odbrane su zatražile da se žalbe odbiju kao neosnovane.
Presudom Kantonalnog suda u Bihaću Safet Kovačević je osuđen na 18 mjeseci zatvora za maltretiranje ratnih zarobljenika 1995. godine, dok su Husein Begić, Muhamed Anadolac, Abid Ljubijankić i Sabahudin Hafurić oslobođeni krivice.
Prvi svjedoci Odbrane petorice nekadašnjih vojnih policajaca Petog korpusa Armije BiH (ABiH) optuženih za zločin protiv ratnih zarobljenika počinjen 1995. u Bihaću i Cazinu, saslušani su pred Kantonalnim sudom u Bihaću.
Dokazni postupak Optužbe protiv petorice vojnih policajaca 5. korpusa Armije BiH (ABiH) optuženih za ratni zločin protiv ratnih zarobljenika završen je pred Kantonalnim sudom u Bihaću saslušanjem vještaka i ulaganjem materijalnih dokaza.
Vještak forenzičke struke na suđenju petorici bivših pripadnika Armije BiH (ABiH) za zločin počinjen u Bihaću i Cazinu objasnio je kako je isfiltrirao videosnimak razmjene zarobljenika, koji se koristi kao jedan od dokaza.
Kantonalni sud u Bihaću prekinuo je ispitivanje svjedoka na suđenju petorici optuženih za premlaćivanje ratnih zarobljenika u martu 1995. godine zbog straha da bi mogao sebe inkriminirati.
Vijeće Kantonalnog suda u Bihaću prekinulo je ispitivanje Dževada Mahmutovića, svjedoka Optužbe, kako bi mu dodijelilo pravnog savjetnika.
Na suđenju petorici optuženih za zločine počinjene u Bihaću i Cazinu, dva svjedoka Kantonalnog tužilaštva u Bihaću su potvrdila da su učestvovala u razmjeni 11. marta 1995. godine, kada je 30 tadašnjih pripadnika Vojske Republike Srpske (VRS) fizički i psihički maltretirano.
U nastavku suđenja petorici optuženih za zločine počinjene na području Bihaća i Cazina, svjedoci Optužbe izjavili su pred Kantonalnim sudom u Bihaću da su za maltretiranje zarobljenika u autobusu saznali nakon otvaranja istrage.
U nastavku suđenja pred Kantonalnim sudom u Bihaću, svjedoci Tužilaštva ispričali su da su nepoznati vojnici maltretirali zarobljenike koji su bili u autobusu u martu 1995. godine, kada su odvođeni na razmjenu.
U nastavku suđenja pred Kantonalnim sudom u Bihaću, četiri svjedoka Optužbe su ispričala kako su ih nepoznati vojnici maltretirali u autobusu prilikom odvođenja na razmjenu u martu 1995. godine.
U nastavku suđenja pred Kantonalnim sudom u Bihaću, četiri svjedoka Optužbe su ispričala kako su ih nepoznati vojnici maltretirali u autobusu prilikom odvođenja na razmjenu u martu 1995. godine.